Apartament vs Hotel – czy warto zamieniać hotel na apartament?

Apartament vs. Hotel: Co wybrać?


Apartamenty są znakomite, ponieważ zazwyczaj są fantastycznie skomunikowane z miastami które zwiedzasz. Panuje w nich ekscytacja, i dają możliwość gotowania własnych lokalnych potraw. Ponadto, ponieważ apartamenty są najczęściej wyposażone w więcej niż jedną sypialnię, najczęściej są tańszym sposobem spędzania wakacji razem.

Oczywiście są niezaprzeczalne powody, dlaczego w danej sytuacji hotel będzie znacznie bardziej oczywistym wyborem, ale poniżej powody dlaczego warto rozważyć apartament.

Żyj lokalnie


Podróżowanie polega na uczeniu się i doświadczaniu różnych kultur. Nie ma to jak udać się do miasta i doświadczyć go pełną piersią, jego dźwięków, smaków całkowicie blisko i bezpośrednio. Może nam się wydawać, że rozumiemy inne kultury, jak żyją inni ludzie, ale dopóki nie będziemy wśród nich i tego nie wypróbujemy, nie będziemy w pełni świadomi.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz duży apartament w centrum Wrocławia, czy małe urokliwe mieszkanie, możesz poczuć jak żyją lokalni ludzie w danym mieście. Apartament to świetny sposób na poznanie miejscowej ludności z przyjaciółmi i lokalnymi przewodnikami, którzy mogą pokazać Ci dobrą zabawę.
Nie przemierzaj głównych szlaków turystycznych, zapytaj twojego gospodarza apartamentu jakie restauracje i miejsca poleca. Jest wiele restauracji skierowanych do miejscowych. Wypróbuj je.

Przyjemnego gotowania


Picie i jedzenie poza domem to często znakomity sposób na spróbowanie lokalnych produktów. Wyjdź z apartamentu i znajdź lokalny targ. Kup świeże produkty i spróbuj sam coś przyrządzić. Doceń szansę na odrobinę eksperymentow. Zapytaj gospodarza co jedzą lokalni ludzie i spróbuj sam to przygotować.

Pozostańcie razem


Jedną z większych wad hoteli jest to, że jeśli podróżujesz w grupie, możesz zazwyczaj skończycie z kilkoma pokojami hotelowymi rozmieszczonymi wokół całego terenu hotelu. Nie pozostawia Ci to wielu opcji na relaks razem.

W apartamencie możesz wybrać liczbę wymaganych pokoi i skorzystać z przestrzeni życiowej, aby spędzać wolny czas i relaksować się razem w trakcie i pod koniec dnia. Posiadanie wspólnego pokoju zgromadzi was wszystkich w jednym miejscu i sprawi, że wakacje będą o wiele bardziej towarzyskie.

Nawet jeśli podróżujesz sam, wynajęcie apartamentu może być znacznie lepszą opcją, ponieważ będziesz mieć miejsce na rozłożenie i pełne wykorzystanie przestrzeni. Nie będą cię niepokoić pokojówki, nie będziesz musiał wstawać na czas na śniadanie.

Dłuższe pobyty


Hotele są tak naprawdę zaprojektowane, aby można było w nich spędzić tylko kilka dni – tydzień lub dwa. Znajduje to odzwierciedlenie w cenach i wielkości dostępnych pokoi, które są zazwyczaj bardzo małe. Apartamenty są znacznie bardziej elastyczne i mogą być wynajmowane nawet na miesiąc.

Jeśli planujesz dużo podróżować, apartament ma o wiele większy sens ekonomiczny, ponieważ możesz negocjować dłuższe pobyty. Możesz również przekształcić mieszkanie w centralnej lokalizacji, na coś w rodzaju bazy, a następnie robić krótkie wycieczki do innych miejsc i miast w okolicy. Pamiętaj po pewnym czasie twój apartament może zacząć przypominać dom. Jeśli planujesz podróżować przez dłuższy czas, będziesz też chciał żyć bardziej lokalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *